Angielski z LO3 na bis

Co można zobaczyć w Greenwich i dlaczego czytanie książek jest cool? Na te pytania z pewnością odpowiedzą uczestnicy VII edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego „Angielski z LO3”. Konkurs języka angielskiego to już tradycja w III Liceum Ogólnokształcącym. W środę 9 marca Gimnazjaliści z całego miasta zmierzyli się z testem konkursowym, który składał się nie tylko z zadań sprawdzających znajomość słownictwa
i gramatyki, ale także umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Podczas wizyty w naszej szkole jaworzniccy gimnazjaliści mogli poznać również ofertę edukacyjną III LO, porozmawiać ze starszymi kolegami i koleżankami, a także obejrzeć monodram w wykonaniu absolwenta naszej szkoły Michała Kirkera, a obecnie studenta i aktora występującego na deskach Teatru Sztuk oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego.

Tegorocznymi laureatami VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego zostali:

I miejsce Maciej Kopeć z Gimnazjum nr 5
II miejsce Paulina Kmiecik z Gimnazjum nr 5
III miejsce Mateusz Gębala z Gimnazjum nr 5

Wyróżnienia otrzymali Klaudia Kmiecik z Gimnazjum nr 10 i Artur Górka z Gimnazjum nr 3.

Tradycyjnie, jak co roku, 10 marca, odbył się także konkurs „Angielski z LO3 na bis”, w którym uczestniczyła młodzież klas III z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Natalia Chrapek z klasy 3 d
II miejsce Łukasz Adamski z klasy 3 d
III miejsce Justyna Król z klasy 3 e

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia, które otrzymali:
Aleksandara Lipka z klasy 3a, Konrad Kudzia z klasy 3f i Magdalena Grzymek z Klasy 3d.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak wspaniałych osiągnięć językowych. A może w progach III LO…?

Nauczyciele języka angielskiego

drukuj