Badminton

27 listopada 2015 r. na kortach Via Sport Racket Center na Os. Stałym, odbyły się Mistrzostwa Miasta Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie dziewcząt i chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Jaworznie. Każdą szkołę reprezentowały dwie dziewczyny i dwóch chłopców, którzy rywalizowali w kategorii drużynowej oraz indywidualnej. W roku szkolnym 2015/2016 badminton po raz pierwszy pojawił się w rywalizacji międzyszkolnej na poziomie szkół ponadgimnazjalnych i dlatego nie sposób było przewidzieć faworytów. III Liceum Ogólnokształcące starannie przygotowało się do tej rywalizacji.  W poniedziałek 24 listopada nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody wewnątrzszkolne, które wyłoniły po dwóch najlepszych uczniów w kategorii dziewcząt i chłopców oraz po jednym zawodniku rezerwowym.

Reprezentanci naszej szkoły znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Miasta Jaworzna Szkół Ponadgimnazjalnych w badmintonie. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zdobyły II – miejsce (indywidualnie Oliwia Golba – III miejsce, Paulina Wójcik – VI miejsce), natomiast chłopcy zdobyli I – miejsce (indywidualnie Mikołaj Kiełbasa II – miejsce, Bartosz Kozakiewicz – IV miejsce).

Badminton na poziomie sportowym wymaga od graczy bardzo dużej sprawności fizycznej oraz dobrego przygotowania kondycyjnego. Dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularna wśród młodzieży i tym bardziej to cieszy, że młodzież III LO jest wśród najlepszych w Jaworznie.

galeria …

drukuj