W czwartek 29. października 2015r. w Domu Kultury w Jaworznie – Osiedlu Stałym odbył się dla uczniów gimnazjum i liceum Miejski Konkurs Recytatorski „#Herbertiada_ IX”. Konkurs oficjalnie rozpoczął Pan Zbigniew Szuster, imiennik poety, polonista – pasjonat poezji „Księcia poetów”. Uczniowie – miłośnicy poezji Herberta przystąpili do walki o Główną Nagrodę w HERBERTiadzie. Zaprezentowało się dwadzieścia czworo deklamatorów, w tym 03. uczniów naszego liceum, każdy w wierszu i wybranym fragmencie prozy Zbigniewa Herberta.

Poziom konkursu był naprawdę imponujący. Po raz pierwszy odbyło się internetowe głosowanie publiczności, które przyniosło jednemu z uczestników „Grand Prix”. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy byli wspaniali. Nasi licealiści zajęli zwyciężyli zdobywając „Grand Prix” oraz wyróżnienie.

Młodzież wyszła z konkursu bardzo zadowolona, wzbogacona o kolejne umiejętności zaprezentowania się i rywalizacji na konkursie w gronie swoich rówieśników z różnych szkół.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki w postaci słodziutkiego miodku, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

Jury wyłoniło najlepszych:

  • „Grand Prix” – Adrianna Kurnik (III LO)
  • wyróżnienie – Dominika Mocek (III LO)

galeria …

txt., foto.: Regina Koczur

drukuj