29 października 2014r., w Tygodniu Światowego Oszczędzania, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozpoczęła akcję „Oszczędzamy – pomagamy”. Uczniowie z klas: 2b (gimnazjum), 1a i 1d (liceum) odwiedzili jaworznickie banki i instytucje finansowe. W placówkach PKO BP, Banku Pekao i Skoku promowali oszczędzanie, rozdając klientom przygotowane samodzielnie ulotki informacyjne dotyczące budżetu domowego i różnorodnych form oszczędzania. Zachęcali mieszkańców Jaworzna do racjonalnego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi, wodą, energią, rozsądnego planowania domowych wydatków.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pracowników instytucji, które włączyły się w akcję, mieli nie tylko kontakt z klientami, ale mogli również zapoznać się z bogatą ofertą produktów bankowych. Młodzież poznała codzienne obowiązki związane z obsługą finansową, zwiedziła wiele pomieszczeń niedostępnych zwykłemu klientowi.

Uczniowie, w praktyczny sposób, poszerzyli wiedzę o nowe informacje dotyczące rynku finansowego i rządzących nim mechanizmów, min. dzięki warsztatom prowadzonym przez Panią Grażynę Klimczak z Banku PKO BP.

Wykonanie skarbonek i zaprojektowanie logo naklejki promującej oszczędzanie, to kolejne zadanie jakiemu musieli sprostać uczniowie. Najciekawsze skarbonki wykonali: P. Miziołek, J. Nosal, J. Koźmin, O. Zapała, L. Wierzbik, Z. Otrębska, W. Wesołowska.

17 marca i 15 kwietnia odbył się konkurs ekonomiczno – matematyczny EKO-MAT, w którym uczestniczyli uczniowie jaworznickich szkół podstawowych i gimnazjów. Młodzież zmagała się z zadaniami z dziedziny ekonomii i matematyki. Gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez uczniów III LO dotyczących ekonomii.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów:

Szkoły podstawowe:

I miejsce: Natalia Krajewska Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce: Zofia Kłosowicz Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce: Przemysław Wadowski Szkoła Podstawowa nr 7

Gimnazja:

I miejsce: Arkadiusz Dudziak Gimnazjum nr 4

II miejsce: Kamil Młyniec Gimnazjum nr 3

III miejsce: Bartosz Pieczara Gimnazjum nr 11

Nagrody zostały ufundowane przez:

SKOK Jaworzno (tablet, głośniki, słuchawki)

PKO BP (notesy, długopisy, skarbonki, ołówki, gry, smycze)

Dyrektor oraz organizatorzy akcji serdecznie dziękują SKOK Jaworzno, PKO BP Jaworzno, Pekao SA Jaworzno za wsparcie akcji. Liczymy na dalszą współpracę i wspólne promowanie ekonomii w naszym mieście.

drukuj