Dnia 27.02.2015r (piątek) o godzinie 9.00 na Hali Widowiskowo–Sportowej na Osiedlu Stałym odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt. Damska drużyna koszykarska godnie zaprezentowała nasze liceum. W zawodach uczestniczyły 4 szkoły. Pierwsze starcie odbyło się pomiędzy III LO a ZSP2. Wraz z gwizdkiem sędziego, mecz rozpoczął się z korzyścią dla nas: wybicie, podanie i punkty! Już w trakcie pierwszej kwarty dostrzegalna była nasza przewaga, zarówno fizyczna jak i techniczna. Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem w stosunku 28:20. Dziewczyny dzielnie stawiały czoła rywalkom z LOII, ale musiały uznać ich przewagę i przegrały. Mimo to do końca nie lekceważyły przeciwniczek i hardo pokonywały swoje możliwości, zmniejszając tym samym przewagę punktową. Pod koniec wszystkich rozgrywek, ciężko było wyłonić zwycięzców, gdyż nasza szkoła oraz dwie inne, miały tyle samo wygranych. Z tego powodu wyliczono mniejsze punkty, a dzięki skutecznej taktyce oraz celnym rzutom dziewczyny zapunktowały. Nasze koszykarki wywalczyły zaszczytne drugie miejsce. Opiekunem i trenerem drużyny była pani prof. Agata Dudek. Skład drużyny: Oliwia Golba, Katarzyna Krupa, Anna Rozkocha, Anna Dudziak, Natalia Jasińska, Anna Bijak, Oliwia Berny, Aleksandra Kaniewska, Katarzyna Obtułowicz, Aleksandra Ormińska, Adrianna Lewandowska, Roksana Białek, Julia Łanecka, Kamila Łuszczak, Aleksandra Faron,Martyna Gluzicka oraz Kamila Kukiełka. Mamy tylko nadzieję i apetyt na dalsze zwycięstwa!

galeria …

drukuj