Dzień Liczby Pi już na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. Od pięciu lat 14 marca liczba Pi jest dla nas pretekstem do świętowania. W tym roku jednak ów dzień przypadł na sobotę, dlatego zorganizowaliśmy Noc Naukowców – 12 -godzinny maraton, który rozpoczął się o godzinie 18-tej w piątek 13 marca, a zakończył o godzinie 6-tej następnego dnia. Gościliśmy profesorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Śląskiego. Wzięliśmy też udział w warsztatach, przygotowanych przez naszych nauczycieli. Świetnie spędziliśmy ten czas!

17 marca już po raz piąty gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich jaworznickich gimnazjów, którzy wzięli udział w V Jaworznickim Konkursie Zadań Interdyscyplinarnych. W tym roku do rywalizacji zaprosiliśmy drużyny siedmioosobowe z każdego gimnazjum. Każdy z uczestników reprezentował swoją szkołę w jednym konkursie przedmiotowym: z matematyki, fizyki, informatyki, chemii, biologii, geografii i ekonomii. Ale rywalizowano nie tylko indywidualnie, na koniec nagrodziliśmy również najlepszą drużynę. Po części konkursowej gimnazjalistów zaprosiliśmy do udziału w warsztatach tematycznych, odnoszących się do poszczególnych kategorii konkursowych. Warsztaty prowadzili uczniowie i nauczyciele III LO. Było to dla nas okazją do zaprezentowania siebie, naszej pracy i osiągnięć w zakresie przedmiotów ścisłych.

A oto wyniki V Jaworznickiego Konkursu Zadań Interdyscyplinarnych:

Kategoria MATEMATYKA (organizator mgr Dorota Mocek)

I miejsce: Mateusz Nowak, Gimnazjum nr 4

II miejsce: Alicja Marszałek, Gimnazjum nr 5

III miejsce: Wojciech Ganobis, Gimnazjum nr 10

Kategoria FIZYKA (organizator mgr inż. Bernadetta Pabiszczak)

I miejsce: Klaudia Korlacka, Gimnazjum nr 4

II miejsce: Michał Satoła, Gimnazjum nr 11

III miejsce: Kacper Sala, Gimnazjum nr 10

Kategoria CHEMIA (organizator mgr Celina Jadamus-Niesyto)

I miejsce: Natalia Mrozowska, Gimnazjum nr 3

II miejsce: Ilona Turek, Gimnazjum nr 5

III miejsce: Szymon Góral, Gimnazjum nr 4

Kategoria INFORMATYKA (organizator mgr inż. Marcin Gut)

I miejsce: Hubert Kaczmierczyk, Gimnazjum nr 11

II miejsce: Marcin Mistarz, Gimnazjum nr 4

III miejsce: Maciej Kowal, Gimnazjum nr 3

Kategoria GEOGRAFIA (opiekun mgr Renata Szczepanik)

I miejsce: Michał Kopydłowski, Gimnazjum nr 5

II miejsce: Piotr Kurzawa, Gimnazjum nr 11

Patryk Faltyn, Gimnazjum nr 4

Kategoria BIOLOGIA (opiekun mgr inż. Małgorzata Żmuda)

I miejsce: Katarzyna Kardas, Gimnazjum nr 4

II miejsce: Emilia Nowak, Gimnazjum nr 5

III miejsce: Julia Odrzywołek, Gimnazjum nr 10

Kategoria EKONOMIA (opiekun mgr Elżbieta Jazowska)

I miejsce: Arkadiusz Dudziak, Gimnazjum nr 4

II miejsce: Kamil Młyniec, Gimnazjum nr 3

III miejsce: Bartosz Pieczara, Gimnazjum nr 11

Kategoria NAJLEPSZA DRUŻYNA

Drużyna z Gimnazjum nr 4 w składzie: Mateusz Nowak, Klaudia Korlacka, Szymon Góral, Katarzyna Kardas, Patryk Faltyn, Marcin Mistarz, Arkadiusz Dudziak

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Sponsorami konkursu byli Firma ART-COM w Jaworznie oraz SKOK Jaworzno.

galeria …

drukuj