Dnia 4 marca uczniowie III LO, którzy rozważają kształcenie językowe na studiach, wybrali się na największy i jeden z najlepszych wydziałów filologicznych – Wydział Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Udali się tam pod opieką nauczycielek języka angielskiego pani Barbary Kaszycy oraz pani Ksymeny Krupińskiej-Pluty.

Studenci i wykładowcy wydziału przygotowali dla nich wiele atrakcji i niespodzianek. Po uroczystym powitaniu, nasi uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która polegała na rozwiązaniu różnorodnych testów, na przykład odczytywaniu języka elfickiego stworzonego przez pana Tolkiena czy przyporządkowywaniu nazw do opisów mitycznych stworów. W trakcie gry udało im się również zwiedzić budynek i porozmawiać ze studentami. W jednej z sal zorganizowano stoiska, przy których uczestnicy mieli sposobność zapytać o proces rekrutacji, kierunki oferowane przez poszczególne wydziały filologii lub uzyskać informacje na temat predyspozycji do danego języka. Nasi uczniowie dowiedzieli się o interesujących zmianach i nowościach, takich jak wprowadzenie nauki języka szwedzkiego i macedońskiego, kołach, klubach studenckich i imprezach przez nie organizowanych. Wizyta zakończyła się wręczeniem nagród dla osób z największą ilością punktów uzyskanych podczas gry terenowej. Wyróżniono oraz nagrodzono brawami wielu licealistów, wśród których znalazła się także uczennica klasy IIIc Monika Stępień.

Udział w dniu otwartym wydziału Neofilologii UŚ był pełen okazji do odkrycia własnych zainteresowań, zawarcia nowych znajomości i zastanowienia się nad swoim dalszym rozwojem edukacyjnym.

galeria …

drukuj