‘Be yourself no matter what they say..’- “Bądź sobą niezależnie od tego co mówią inni..” tymi słowami słynnej piosenki Stinga ‘Englishman in New York’ w wykonaniu uczniów z kl.1c i 1a otworzyliśmy VI Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym.

W środowe przedpołudnie do naszej szkoły wraz z opiekunami przybyło 32 uczniów z 9 jaworznickich gimnazjów, żeby stanąć w szranki i zmierzyć się z testem konkursowym sprawdzającym wiedzę z języka angielskiego w zakresie gramatyki, zasobu słownictwa, umiejętności reagowania językowego oraz czytania ze zrozumieniem.

Po zakończonym teście, podczas gdy nauczyciele w pocie czoła sprawdzali prace konkursowe gimnazjaliści udali się na zwiedzanie naszej szkoły. Trasa jaką im zaproponowaliśmy pozwoliła im choć trochę zapoznać się z korytarzami i pracowniami naszej szkoły oraz poznać niektórych nauczycieli.

Tuż przed oficjalnym ogłoszeniem wyników i poznaniem laureatów konkursu, goście zostali zaproszeni na prezentację dotyczącą naszego liceum, działań edukacyjnych naszej szkoły oraz na projekcje filmu autorstwa naszych uczniów przedstawiający ofertę III LO.

Prowadzący całą imprezę tj. przewodniczący szkoły Maciej Gryzik oraz Klaudia Szwed udzielili zaproszonym gościom wszelkich informacji dotyczących naszej szkoły, odpowiedzieli na wszystkie pytania oraz zaprosili ich na dzień otwarty, który odbędzie się 16.04.2015.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Weronika Franiak G.9

II miejsce – Bartosz Gajewski G.1

III miejsce – Sara Ślęczkowska G.10

Zwycięzcom gratulujemy, uczestnikom dziękujemy, a jednych i drugich zapraszamy od września do naszej szkoły.

Pamiętajcie III LO na Was czeka!

galeria …

 Marta Gorczowska

drukuj