Strzelnica sportowa

Pomysł zorganizowania strzelnicy szkolnej powstał pod koniec roku szkolnego 2013/2014, a inicjatorami tego przedsięwzięcia byli mgr Robert Szafrański i mgr Piotr Bąba – nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa. Celem tego projektu było uatrakcyjnienie oferty zajęć pozaszkolnych oraz możliwość lepszego przygotowania uczniów naszych szkół do zawodów międzyszkolnych, które obejmują umiejętności strzeleckie. Pomysł został przedstawiony pani dyrektor ZSO Marcie Figurze. Pani dyrektor z dużym entuzjazmem odniosła się do pomysłu i obiecała zrobić wszystko co w jej mocy, aby powstała strzelnica szkolna. Jak powiedziała tak zrobiła. Już podczas przerwy wakacyjnej przystosowano część korytarza szkolnego na cele strzelnicy szkolnej, poprzez zainstalowanie składanego kulochwytu. Po rozpoczęciu roku szkolnego 2014/2015 pani dyrektor wyasygnowała środki na zakup dwóch karabinków pneumatycznych, śrutu strzeleckiego, tarcz oraz zorganizowała kasę pancerną na przechowywanie broni. Został sporządzony regulamin strzelnicy, który zawiera zasady postępowania podczas organizowania zajęć strzeleckich, a jego przestrzeganie w pełni gwarantuje bezpieczeństwo biorących udział w zajęciach oraz innych osób będących w tym czasie w szkole.

W dniu 6 listopada 2014 roku odbyły się pierwsze zajęcia strzeleckie w ZSO w Jaworznie! Po ósmej godzinie lekcyjnej mgr Robert Szafrański i mgr Piotr Bąba zorganizowali i przeprowadzili zajęcia. W zajęciach brali udział uczniowie Gimnazjum nr 4 oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego.

20141106_155031

Osoby zainteresowane tego typu zajęciami zapraszamy we wtorki lub czwartki o godz. 15.20, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

drukuj