W październiku, jak co roku w naszej szkole odbyło się sadzenie żonkili. Wszystkie klasy pedagogiczno – psychologiczne pod opieką pani pedagog Renaty Góry zebrały się przed budynkiem naszej szkoły w pobliżu wcześniej przygotowanej grządki, aby uroczyście zasadzić kwiaty.

Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum im. Św Brata Alberta w Jaworznie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Tradycyjnie organizatorem Pól Nadziei w naszej szkole są klasy psychologiczno-pedagogiczne pod opieką pani pedagog Renata Góry. Pierwsza sadzonka, która wylądowała w ziemi należała do pani dyrektor Marty Figury, a następne do pani wicedyrektor Janiny Plewy oraz wicedyrektor gimnazjum pani Marii Trocińskiej. Uczniowie z ochotą sadzili żonkile, które na wiosnę będą zdobić teren naszej szkoły. Do akcji przyłączyli się również nauczyciele wychowania fizycznego, pani profesor Agata Dudek oraz pan profesor Piotr Bąba. Cała uroczystość odbyła się podczas dwudziestominutowej przerwy, mimo krótkiego czasu trwania była ona bardzo znacząca i na pewno wielu z nas zapamięta ją na długo.

Mamy nadzieję, iż w następnym roku szkolnym podobne wydarzenie zostanie zorganizowane i że żonkile, które zakwitną na wiosnę będą nam przypominać o tym jak ważne jest niesienie pomocy innym oraz jak wielkie ma ona znaczenie.

galeria …

drukuj