Ostatniego dnia września w naszej szkole odbyły się otrzęsiny dla klas pierwszych. Zwyczaj ten jest szkolną tradycją i odbywa się co roku w celu przywitania oraz oficjalnego wcielenia w społeczność szkolną uczniów rozpoczynających naukę w naszym liceum.

Cała uroczystość zorganizowana została w konwencji starożytnej Grecji – zgodnie z hasłem przewodnim: “witamy na szczycie”. Ceremonia prowadzona była przez ustępującą już przewodniczącą SRU – Barbarę Zbylut oraz Damiana Strzelca. Na samym jej początku podane zostały wyniki wyborów do samorządu uczniowskiego, które wygrał   uczeń klasy 2D – Maciej Gryzik. Opiekunami natomiast zostali – Profesor Marta Bromboszcz – Rola (opiekun nadzorujący) oraz Profesor Bartosz Rodzik (opiekun prowadzący).

Gdy duża sala została zapełniona przez pierwszaków oraz ich starszych kolegów, rozpoczęła się cała zabawa. Oprócz udziału w pięciu konkurencjach konkursowych, pierwszaki musiały zaprezentować specyfikę swojej klasy, czy to w postaci piosenki czy krótkiej scenki. Oceniani byli przez jury w składzie – przewodnicząca: Pani Dyrektor Marta Figura, Profesor Bartosz Rodzik, Ksiądz Andrzej Żuławiński oraz były wiceprzewodniczący SRU, Patryk Nitoń. Konkurencje konkursowe były obmyślane w taki sposób, aby pierwszoklasiści mogli wykazać się różnorodnymi umiejętnościami. Quiz o bogach, boginiach i herosach, rzeźbienie w jabłku czy śpiewanie godne greckich aojdów – to tylko niektóre z nich. Bezkonkurencyjna okazała się jednak klasa 1D, której wychowawczynią jest Profesor Ksymena Krupińska-Pluta. Drugie i trzecie miejsce należało do klasy 1E i 1A.

Otrzęsiny zakończyły się uroczystą koronacją najlepszej klasy przez zwycięzców z poprzedniego roku oraz zrobieniem pamiątkowych zdjęć. Cała uroczystość była bardzo udana i przebiegła w miłej atmosforze. Na koniec zostaje tylko pogratulować zwycięzcom!

drukuj