Po raz czternasty w Polsce, Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy, również z Jaworzna. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

To właśnie dzięki wolontariuszom pani Krystyna uwierzyła w siebie i dostała pracę na 8. piętrze Pałacu Kultury, pan Karol otrzymał wózek inwalidzki, dzięki któremu pierwszy raz od wielu lat mógł zobaczyć krakowski rynek, a pan Zbyszek ma z kim porozmawiać! O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze Szlachetnej Paczki, a konkretną pomoc przygotowali darczyńcy. Dziś Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Jaworznie. Chętni mogą zgłaszać się na stronie – www.superw.pl.

Dla wielu potrzebujących już sama wizyta wolontariusza jest pomocą, dodaje wiary w ludzi, pokazuje, że nie są sami. Wolontariuszem mogą zostać osoby pełnoletnie, które kochają ludzi, nie boją się wyzwań i są gotowe szukać rozwiązań, by przygotowana pomoc była mądra i skuteczna.

Paczka łączy ludzi

Sami odnajdujemy potrzebujących w swoim mieście, przychodzimy do ich domów, pytamy o biedę. W pojedynkę nie dam rady zmienić świata, ale razem z innymi SuperW wiem, że mi się to uda – opowiada Ania – wolontariuszka z Krakowa.

Tylko w 2013 roku Szlachetna Paczka dotarła do 17 684 rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. W XIII edycji Paczka zjednoczyła ponad pół miliona osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad półtora proc. Polaków!

Więcej na www.szlachetnapaczka.pl

Jak się zgłosić?
1. Wejdź na stronę: www.superw.pl
2. Znajdź na mapie rejon Paczki w Jaworznie
3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 20 października br. i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

źródło: http://www.jaworzno.pl
drukuj