W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dnia 28 października 2013 r. w czytelni biblioteki szkolnej ZSO w Jaworznie odbyło się spotkanie pt. „Jesień wierszem malowana”. Rozpoczęło cykl tematycznych spotkań z poezją dla uczniów gimnazjum i liceum.

W nastrojowy klimat wprowadził obecnych utwór pt. „Wspomnienie” z repertuaru Czesława Niemena. Następnie uczniowie gimnazjum recytowali wybrane przez siebie wiersze polskich poetów o tematyce jesiennej. W repertuarze licealistów znalazły się recytacje w językach obcych – rosyjskim i angielskim. Zaprezentowali oni poezję m.in. S. Jesienina, A. Achmatowej, M. Lermontowa, A. Puszkina. Nauczyciel języka rosyjskiego krótko przybliżył postaci wybranych poetów, przedstawiając ciekawostki z ich życia. Recytacja wierszy została ubarwiona muzyką oraz piosenką aktorską wykonaną przez uczennicę gimnazjum Agnieszkę Palkę z klasy 2d.

Wspólne czytanie odbyło się w nastrojowej, jesiennej scenerii i dostarczyło mnóstwo niepowtarzalnych wrażeń. Spotkanie sprzyjało integracji młodzieży naszej szkoły. Nad jego przebiegiem czuwali nauczyciele bibliotekarze Grażyna Zając i Regina Koczur oraz nauczyciel języka rosyjskiego Irena Cempura.

zobacz zdjęcia …

drukuj